Informare

Astăzi, 11.12.2018, în școala noastră s-a produs următorul incident: înaintea începerii programului școlar, adică la ora 7.45 – 7.50, un elev de clasa a III-a s-a lovit, din joacă, într-o bancă de gimnastică, la sala de sport. Prima oră de curs urma să fie ora de educație fizică. Alături de copiii care intraseră în sala de sport, se mai aflau părinți și bunici.
   S-au luat toate măsurile care se impun într-o astfel de situație, copilul fiind transportat la spital, acordându-i-se ajutorul de specialitate.
   Regretăm producerea acestui incident.
   Școala Gimnazială Nr. 81 acordă o grijă deosebită sănătății și siguranței copiilor, suntem preocupați de relația cu familia în interesul educațional al copilului.
Și în acest caz ținem legătura cu familia și îi dorim multă sănătate elevului nostru.